עיצוב כיסאות

0
884
עיצוב כיסאות

קיימים עדיין אנשים שמאמינים שכל הכיסאות נראים אותו דבר: משטח ישיבה אשר מונח על ארבע רגליים, ותוספת של משענת לגב. אלא, שאם מסתכלים מקרוב, רואים כי גם בתחום זה של כיסאות יש עולם גדול מאוד של עיצוב, ומגוון הכיסאות הוא עצום בהיקפו. הכיסאות המודרניים והחדישים שונים בהחלט מהכיסאות שהיו מקובלים בעבר.

למה אנחנו מצפים מכיסא?

כיסא אמור למלא פונקציה מאוד מסויימת – לאפשר את הישיבה עליו, ישיבה שתהיה נוחה, תקינה, נעימה ואיכותית. אלה התנאים הבסיסיים. אם הכיסא לא נוח, אם קמים ממנו בתחושה לא נעימה או עם כאבי גב – הרי שהוא לא ממלא את ייעודו כהלכה. והוא חסר ערך לחלוטין. כיסא צריך לאפשר ישיבה לאורך זמן, בלי שהיושבים עליו ינועו בחיפוש מתמיד אחר תנוחה נוחה וטובה יותר.

כיסאות מעוצבים

גם הכיסאות הנוחים ביותר לישיבה ארוכה מאוד יכולים להיות מעוצבים בדרכים רבות מאוד. צפייה בקטלוגים שונים ברחבי הרשת מגלה עולם של אלפי כיסאות מעוצבים השונים זה מזה במגוון גדול ביותר של פרמטרים. ההבדלים בין הכיסאות יכולים להיות בגודל המושב, בצורת המשענת, בקיומן או אי קיומן של משענות יד בצידי הכיסא, במספר רגלי הכיסא: ארבע או חמש, בריפוד המושב או בלעדיו, בצבעים, בחומרים ועוד.

חומרים מהם מעצבים את הכיסאות

אם בעבר היה ברור כי כיסא עשוי מעץ – בעיקר עץ מלא, היום אפשר לשים סימן שאלה ליד הנחת יסוד זו. הכיסאות יכולים להיות מחומר אחד, או משילוב של מספר חומרים, אפשר למצוא כיסא עם רגלי מתכת: ניקל, נירוסטה או אלומיניום, או אפילו כיסא ברזל כבד במיוחד, ואיתם משולבים: עור או בד. וכן, הכיסאות מרטן הופכים להיות יותר ויותר נפוצים, ואפילו הכיסאות מפלסטיק עברו שידרוג והם מגיעים בעיצובים נעים ביותר.

דוגמאות וצבעים מעניינים לכיסאות

מעצבים מודרניים מרשים לעצמם לעצב את הכיסאות שלהם בדרכים מיוחדות ושונות, דרך משענות שהן כמעט מפוסלות, או בעלות צורות מענייניות אחרות. בנוסף, ניתן למצוא היום שלל כיסאות בצבעים עזים ביותר: אדום, ירוק, צהוב, סגול ועוד, המאפשרים להשלים בהרמוניה את עיצוב החלל בו הם נמצאים ולהתאים אותם בצורה מושלמת אל פינת אוכל המעוצבת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here